Havarijní pojištění

Havarijní pojištění slouží ke krytí škod na vlastním automobilu při dopravní nehodě. V případě zavinění druhou osobou je škoda hrazena z povinného ručení viníka, uplatnění tedy havarijní pojištění nalezne v případech, kdy dopravní nehodu způsobíte vy.

Komu je havarijní pojištění určeno?

Havarijní pojištění je určeno všem majitelům motorových vozidel, kteří chtějí mít jistotu, že když se jejich vinou nehoda nebudou muset nést celé náklady na opravu nebo pořízení nového vozidla sami.

Proč se pojistit?

Pokud není automobil pojištěný, veškeré náklady na opravu (či pořízení nového) musí uhradit majitel. Pokud však automobil havarijně pojištěný je, jeho vlatník zaplatí náklady pouze do výše spoluúčasti. Havarijní pojištění navíc ve vybraných variantách kryje i škody způsobené živelnými podmínkami, neopravněným použitím vozidla či krádež vozu.

Kdy nastává pojistné plnění?

Pojistné plnění nastává v případě dopravní nehody, kterou zaviní řidič havarijně pojištěného motorového vozidla.

Jaká lze sjednat připojištění?

K havarijnímu pojištění lze sjednat celou řadu připojištění - pro případ zcizení či živelní katastrofy, pojištění skel, sedadel, zavazadel, úrazové pojištění řidiče a cestujících, pojištění půjčovného pro případ opravy vozidla a další.

Jak sjednat havarijní pojištění za výhodněji?

Většina pojišťoven, které nabízejí povinné ručení, nabízí havarijní pojištění jako doplněk k pojištění odpovědnosti z provozu motorového vozidla za zvýhodněných podmínek. Je proto výhodné pořizovat obě pojištění současně a zvážit možnost jejich sjednání u jedné pojišťovny.

Havarijní pojištění nyní můžete sjednat i on-line. Spočítejte si cenu u jednotlivých pojišťoven, vyberte si nejvýhodnější nabídku a vyplňte formulář. připravíme pro Vás smlouvu a budeme Vás kontaktovat za účelem podpisu smlouvy a prohlídky vozu.