Povinné ručení

Z povinného ručení jsou hrazeny škody na majetku, zdraví, životě, nebo škody, které mají formu ušlého zisku, jež řidič způsobí třetí osobě či osobám při provozu vozidla. Toto pojištění upravuje zákon č. 168/1999 Sb., o pojištění odpovědnosti z provozu vozidla.

Jak vybrat povinné ručení?

Při výběru produktu povinného ručení je vhodné zvážit více kritérií, nejen cenu. Základem pojištění odpovědnosti z provozu vozidla je celkový limit na zdraví a škodě způsobené další osobě, nyní je zákonem stanoven minimální limit 35 mil. Kč na zdraví a 35 mil. na způsobenou újmu. Pokud s vozidlem jezdíme denně, doporučujeme zvolit vyšší limity například 70 mil. Kč na zdraví a 70 mil. Kč na škodu.

Asistenční služby a servis

Dalším zvažovaným kritériem by měl být rozsah asistenčních služeb vybraného povinného ručení a možnosti rozšíření o vybraná připojištění - pojištění živelných událostí, připojištění čelního skla, pojištění střetu se zvěří a dalších. Lze tak získat vyšší ochranu vozu i bez nutnosti sjednání havarijního pojištění. Doporučujeme zvážit i pověst pojišťovny - jaké zkušenosti měli vaši přátelé při jednání s pojišťovnou - lze se dovolat na infolinku dané pojišťovny?.

Pohodlný výběr a sjednání

Díky konkurenci je dnes možné sjednat povinné ručení u více než desítky pojišťoven. Pojišťovny svým pracovníkům a partnerům dávají k dispozici ceníky povinného ručení, ale dovedete si představit, kolik času by vás stálo zjišťování cen povinného ručení pro váš vůz u všech?. Toto řeší online kalkulačka povinného ručení, kde po zadání několika údajů, máte všechny ceny hned k porovnání. Sjednání pojištění po internetu je otázkou několika málo minut.